Aile Danışmanlığı Sertifika Programı

AİLE DANIŞMANLIĞI

SERTİFİKA PROGRAMI

 

TÜM ÖZEL VE KAMU KURUMLARINDA GEÇERLİ KAMU ÜNİVERSİTESİ ONAYLI SERTİFİKA

 

Sertifikalı Aile Danışmanlığı Eğitimlerimiz “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca” hazırlanan ve 04 Eylül 2012 tarihinde yürürlüğe giren ”Gerçek Kişiler ve Özel Hukuk Tüzel Kişileri İle Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Açılacak Aile Danışma Merkezleri Yönetmeliği”ne uygun olarak hazırlanmıştır.  

 

Aile Danışmanlığı- İstanbul Kariyer merkezi

Aile Danışmanlığı Sertifikası nedir?

 

Aile Danışmanlığı Sertifikası, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 04.09.2012 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe giren 28401 Sayılı “Gerçek Kişiler ve Özel Hukuk Tüzel Kişileri İle Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Açılacak Aile Danışma Merkezleri Yönetmeliği” uyarınca  Aile Danışma Merkezlerinde Aile Danışmanlığı hizmetinin verilebilmesi için alınması gereken Aile Danışmanlığı Eğitimi sonunda düzenlenen sertifikadır.Bu sertifikaya sahip olanlar Türkiye’nin her yerinde Aile Danışmanlığı merkezi açma yetkisine sahip olacaklardır.

 

Milli Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu veya üniversitelerden biri tarafından uygun görülen Üniversiteler tarafından onaylı olarak Aile Danışmanlığı Sertifika Eğitimi açılmaktadır.

 

Aile Danışmanlığı Sertifika Eğitimi Hangi Kurumlar Tarafından Verilmektedir?

 

Milli Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu veya Üniversitelerden, biri tarafından uygun görülen en az 300 saati teorik ve en az 30 saati süpervizyon eşliğinde olmak üzere 150 saati uygulamalı toplam 450 saatlik aile danışmanlığı alanında bir eğitim programını başarıyla tamamladıktan sonra sertifika alanlar, aile danışmanı unvanı alabilir.

 

Aile Danışmanlığı Sertifikasını Kimler Alabilir?

 

Aile Danışmanlığı Eğitim Programına aşağıda belirtilen alanlardan birinde en az 4 yıllık lisans programlarından mezun olanlar Aile Danışmanlığı Sertifikası alabilir.

 

 • Psikoloji
 • PDR (Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik)
 • Tıp
 • Çocuk Gelişimi
 • Sosyal Hizmet
 • Sosyoloji
 • Hemşirelik

 

Meslek Elemanı Başvuru Koşulları

 

Milli Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu veya Üniversitelerin, biri tarafından uygun görülen en az 80 saati teorik ve 40 saati uygulamalı olmak üzere toplam 120 saatlik eğitim programını başarıyla tamamlayanlar ve/veya sertifikaya sahip olanlar meslek elemanı olabilir. Meslek Elamanı Eğitim Programı sonucunda aşağıda belirtilen alanlardan birinde en az 4 yıl eğitim görüp mezun olmuş katılımcılarımız ‘Meslek Elemanı’ ünvanına sahip olurlar.

 

 • Psikoloji
 • PDR (Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik)
 • Tıp
 • Çocuk Gelişimi
 • Okul Öncesi Öğretmenliği
 • Aile ve Tüketici Bilimleri
 • Sosyal Hizmet
 • Sosyoloji
 • Hemşirelik

 

Aile Danışmanlığı Nedir?

 

Aile Danışmanlığında önemli olan hizmetin içeriği ve ailenin ne şekilde ele alındığı, başka bir ifade ile ailenin bu hizmetten ne şekilde yararlanacağıdır. Bireysel psikolojik danışmandan farklı olarak ‘aile’ grubu dinamiği dikkatte alınarak değerlendirmekte ,kişilere bireysel olarak değil ‘aile fertleri’ olarak ilgilenilmektedir. Yani bireylerin sorunları ile değil ‘ailenin’ yaşadığı sorunlar ön planda olmaktadır. Aile Danışmanlığı aile denilen yapıyı oluşturan kişilerin birbirleriyle olan ilişkileri yaşadıkları sorunlar, sorun çözme ,evlilik, ayrılık ve boşanma sırasında, çocuklarla ve aile ile ilgili kişisel veya kişiler arasındaki sorunların üstesinden daha rahat bir şekilde gelmelerine yardımcı olmaktadır. Aile danışmanlığı, siz ve eşiniz arasındaki veya ailedeki diğer bir kişi ile olan sorunlar, yeni yaşam düzenlemeleri ve çocukların bakımı ve mali düzenlemeler konusundaki danışmanlık hizmetidir.

Sertifika ve Sertifikasyon Süreci

 

 • Derslerin %80’ine katılmış olmak gerekir.
 • Online yapılacak sınavda geçer not ( 50 ) almak gerekmektedir..

 

Sertifikalar eğitim süresi bittikten sonra 30 iş günü içerisinde sizlere ulaştırılır.

Eğitim sonundaki sınavda başarılı olamayanlar 1 hafta sonra tekrar sınava alınacaktır.

 

Önemli Not:

1- Aile Danışmanlığı Sertifikası ile atama yoktur, kurumumuz hiç bir şekilde atama yapılacağının bilgisini ve taahhütünü vermez.

2- Kurumumuz yönetmelik dışında yazan lisans mezuniyetleri dışındaki kursiyer adaylarını Aile Danışmanlığı eğitimine almamaktadır.

 

Yasal Dayanak : Aile-Danışmanlığı-Yönetmelik

 

 

AİLE DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİNİ BAŞARI İLE TAMAMLAYAN KURSİYERLERE, TÜM ÖZEL VE KAMU KURUMLARINDA GEÇERLİ KAMU ÜNİVERSİTESİ ONAYLI

 

“AİLE DANIŞMANLIĞI”

 

SERTİFİKASI VERİLECEKTİR

 

 

Eğitim Süresi : 300 Saat Teorik 150 Saatlik Uygulama (30 Saati süpervizyon  ) Toplam: 450 Saat  Eğitimdir

Eğitim Hizmet Bedeli : 2750 Tl Yerine Kampanya Fiyatı 1750 TL  

Sertifika : Kamu Üniversitesi Onaylı 

Kurs Dönemleri: Kurs Programları Hakkında Lütfen Bilgi Alınız

aile danışmanlığı nedir,aile danışmanlığı sertifikası,aile danışmanı,uzaktan eğitim aile danışmanlığı sertifikası,sertifika eğitimleri,aile danışmanlığı sertifika eğitimi,onaylı aile danışmanlığı sertifikası,aile danışmanlığı sertifikası istanbul,aile danışmanlığı sertifikası izmir,aile danışmanlığı sertifikası sakarya,aile danışmanlığı sertifikası bursa

error: Content is protected !!